אולפן

אולפן

באוניברסיטת חיפה, כמו במרבית המוסדות האקדמיים המובילים בעולם, מוקלטים בכל שנה עשרות קורסים הנלמדים בכיתה; מרביתם קורסי מבוא מרובי משתתפים.   הקלטות שיעורים אילו זמינות אחר כך לתלמידי הקורס דרך אתר הקורס ברשת האינטרנט. הקלטות שיעורים הינן עזר לימודי רב-ערך המאפשר לתלמידי הקורס לצפות שוב בשיעורים בזמן ובמקום הנוחים להם. מעבר לכך, הקלטות שיעורים מהוות עזר לימוד חיוני לקבוצות גדולות מקרב קהילת הסטודנטים כגון: סטודנטים בעלי צרכים מיוחדים, סטודנטים עולים, סטודנטים בוגרי בתי ספר בשפה הערבית, סטודנטים השבים מחופשת מחלה, סטודנטים השבים ממילואים ועוד.

לאור חשיבות הנושא, מפעילים דיקנט הסטודנטים והיחידה להוראה מתוקשבת בסיוע אגף המחשוב ומערכות מידע, ארבע מערכות הקלטה אוטומטיות באולמות:

אולם 402 בבניין חינוך

אולם 363 בניין חינוך

אולם 715 בניין ראשי

אולם 4045 (בשיפוץ בימים אלו)

מערכת ההקלטות האוטומטית מאפשרת אוטומציה מלאה של תהליך ההקלטה משלב הצילום ועד הנגשת ההקלטה לסטודנטים דרך אתר הקורס ב-Moodle. כל זאת ללא צורך בצלם, עריכה וכדו’. מרצה הקורס הוא שמפעיל את המערכת ובוחר האם לשלב בהקלטה גם מצגת ואת הדברים אשר הוא או היא רושמים על הלוח.

ניתן לראות את רשימת הקורסים המוקלטים לשנת תשע”ט.

לפרטים נוספים ותיאום הקלטות שיעורים בכיתה, הנכם מוזמנים לפנות למר אלכסי פרימנקו 04-8288053 , 04-8288956 , 04-8288253.

להלן רשימת שירותי הווידיאו בתשלום הניתנים כיום על ידי היחידה להוראה מתוקשבת:

להזמנת השירותים, אנא צרו קשר עם שלומי אבוקסיס (טל’: 04-8240822, sabukasis@univ.haifa.ac.il)

צילום כנסים/ ימי עיון (ע”י צלם) בקמפוס

צילום כנסים/ ימי עיון באולם 606

צילום כנסים/ ימי עיון באמצעות מערכת הקלטות אוטומטית

מתקיים באולמות: 165, 363, 715

שיחות וועידה באמצעות תשתית ה- Video Conference (606 והכט), כולל הקלטה

העברת שידורים חיים/ אירועים בקמפוס דרך רשת האינטרנט/ שידור אירוע לאולם נוסף בקמפוס. השירות ניתן באמצעות שרת הווידיאו או באמצעות תוכנה ייעודית.

בשנה האחרונה השיקה היחידה להוראה מתוקשבת כמה קורסים פתוחים מקוונים (“מוק”) (MOOC – Massive online open courses), מתוכם שניים בשפה האנגלית אשר נלמדו על ידי אלפי סטודנטים מרחבי העולם וזכו להדים חיוביים.

בימים אלו ממשיכה היחידה להוראה מתוקשבת את תהליך ההפקה של קורסים נוספים אשר יועלו לאוויר כבר בשנה הקרובה, כולל קורסים בשפה הערבית. הקורסים ניתנים על ידי מיטב המרצים בעלי שם עולמי בתחומם.

האוניברסיטה בוחנת כיום אפשרות לקבלת קרדיט אקדמי עבור קורסים מקוונים על מנת לסייע לסטודנטים בלימודיהם האקדמיים.

למידע נוסף

קורסים בעברית

Courses in English

Print Friendly, PDF & Email